Beton rengi boya uygulama

Son dönemlerin yükselen trendleri arasında beton rengi boya yer alır. İnsanlar için artık doğal görünüm oldukça önemli hale gelmiştir. Eskiden gösterişli olan her şey insanlar tarafından benimsenirdi. Ancak son yıllarda bu fazla doğal olamayan gösteriş merakı etkisini kaybetmeye başladı. Bunun yerine sade ve doğal görünüm ön plana çıktı. Beton rengi boyalar da bu şekilde insanların dikkatini çekmeye başladı.

beton gorunumlu dekoratif sıva ve boya uygulaması İstanbul

Beton Rengi Boya

Beton rengi boya ile ortam bir anda doğal görünüme oluşur. Son yıllarda oldukça popüler olmuştur. Hatta ahşap ve taş görünümlü cepheleri bile rafa kaldırmıştır. Bu özelliği nedeni ile de her geçen gün insanların artan beğenileri ile karşılaşmıştır.

beton efekt boya

Beton rengi piyasaya ilk çıktığında bir tepkiyi de beraberinde getirmiştir. Pek çok insan uygulandığı alanı son derece soğuk bir ortam haline döndüreceğini düşünmüştür. Ancak bu düşünce zaman içerisinde ortadan kalkmıştır. Ortaya çıkardığı görünüm sayesinde tüm insanların beğenisini kazanmıştır.

brüt beton duvar kaplama örnekleri

Beton Rengi Boya Tercihi

Tercihini her zaman doğallıktan yana kullanan insanlar için en etkili boya rengi beton rengi olmaktadır. Bu boya aslında alanın sıvalı bir görünüm elde etmesini sağlar. Özellikle sadelik, doğallık ancak zariflik arayanlar için tercih edilen bir üründür. Son dönemlerde de insanlar tarafından sofistike ortamlar oluşturmak için tercih edilir.

brüt beton görünümlü dekoratif sıva uygulaması

Beton rengi boya tercihini hem iç mekânlar hem de dış mekânlar için yapabilirsiniz. Bu sayede de uygulandığı tüm alanlarda bir anda doğal bir görünüm sağlar. Estetik görüntüsü sayesinde duvarlarınızı istediğiniz objeler ile süsleyebilirsiniz. Çünkü beton rengi duvarlar diğer tüm konseptler ile bir uyum yakalar. Bu sayede yaratmak istediğiniz alanı çok daha kolay bir şekilde ortaya çıkarabilirsiniz.

Beton Rengi Boya Kullanım Alanları

Beton rengi boyalar her alan için son derece uygundur. Evin içi ya da dış cephesi için kullanabilirsiniz. Özellikle bahçeli evlerde evin bahçe ile bütünleşmesi doğallıktan vazgeçemeyenler için son derece önemlidir. Bu düşüncede ki kişileri; evin dışında uygulanan beton boya oldukça memnun eder.

Evin iç dekorasyonunda beton rengi boyalar son derece tercih edilen bir hal almıştır. Dilerseniz evinizin tüm her yerini bu renk ile kaplayabilirsiniz. Dilerseniz de evin sadece bir duvarına dekoratif amacı ile uygulayabilirsiniz. Çünkü bu renk boyalar diğer tüm renkler ile oldukça uyumludur. Bu nedenle de hiçbir tereddüt yaşamadan evinizin iç ya da dış alanı için gönül rahatlığı ile bu tonu uygulayabilirsiniz.

Beton Rengi Boya Yapımı

Duvarlarının beton rengi olmasına dikkat eden kişiler beton rengi boya yapımı konusunda bilgi almak istemektedir. Bu rengin hangi tonları karıştırarak elde edildiği son derece önemlidir.

Beton rengi boya tam adı ile çimento rengi olarak bilinir. Beton renginin pek çok farklı tonları bulunur. Siz de bu tonlar arasından kendi beğeninize uygun olan beton boya rengini elde edebilirsiniz.

Boyaların karışımı ile dilediğiniz ton beton rengini elde edebilirsiniz. Öncelikli olarak duvarınızda bu rengin oluşmasını istiyorsanız beyaz ve siyahı karıştırmanız gerekmektedir. Ancak bu iki renk tek boya tek başına istediğiniz görüntünün oluşmasına izin vermez. Mutlaka bu boya tonu içerisine farklı tonların da karıştırılması gerekmektedir. Çünkü beyaz ve siyah karıştırmak oldukça koyu bir renk oluşturur. Bu rengin koyuluğunu kırmak için krem rengi ya da açık kahve tonlarını boya içerisine eklemek gerekmektedir. Bu noktada hangi boyanın ne kadar ekleneceği tamamen size kalmıştır. Dilerseniz sarı tonları ekleyerek daha farklı bir beton rengi elde edebilirisniz.