2018 Beton Duvar Dekorasyonu
Doğallık ve sadelik 2018 beton duvar dekorasyonu ile ön plana çıkmıştır. En doğal görünüm duvarların rengi ile elde edilir. Bu nedenle de duvarla son dönemlerde beton rengi ile bütünleşmiştir. Estetiğin öne çıktığı bu uygulama ile kişiler hem sağlık hem de görsel olarak estetik duvarlara ulaşabilir.

brüt beton görünümlü dekoratif sıva uygulaması

Beton Duvar Dekorasyonu
Son dönemlerde her alanda doğallık ön plana çıkmıştır. İnsanlar bu doğallığı tüm yaşadığı alana yaymak ister. Özellikle yaşanılan evler doğallığı yansıtan öğeler ile ön plana çıkar. İnsan için yaşadığı alanın ona huzur vermesi son derece önemlidir. Bu gerekçe ile de ilk etapta taş ya da ahşap ürünler ön plana çıkmıştır. Bu ön plana çıkmış ürünler daha sonra zaman içerisinde farklı ürün ihtiyacını da gündeme getirmiştir. Son olarak da ahşap ve taş dekorasyon yerini beton duvar dekorasyonuna bırakmıştır.

beton efekt boya

Moda insanlara yön veren en önemli olgudur. Kişilerin tüm yaşam koşullarında oldukça belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle de insanlar moda olar değişiklikleri büyük bir heves ile takip eder. 2018 yılında da duvar renkleri konusunda moda bir değişiklik yaşamıştır. Bu değişiklik ile birlikte duvar renkleri sıvalı bir görüntüye ulaşmıştır.

beton gorunumlu dekoratif sıva ve boya uygulaması İstanbul

Duvarlardaki beton görüntüsünü oluşturmak adına öncelikli olarak insanların boya tonuna dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü çimento rengi olarak da bilinen bu rengi oluşturmak tamamen kişilerin tercihindedir. İnsanlar gri bir görünümlü boya da elde edebilir. Ya da daha kahverengi yumuşak tonlar da elde etmek isteyebilir. Tüm bu renk tonuna tamamen kişinin kendi beğenileri yön verir.


İnsanlar kendi evlerinde beton duvar boyaları tercih ederken; gittikleri yerde de aynı durumu yakalamak ister. Bu nedenle de pek çok mekân iç dekorasyonunda beton duvar kullanmaya başlamıştır. Böylece müşterilerine de rahatlatıcı bir ortam sağlamıştır.


Beton Duvarın İnsana Sağladığı Avantajlar
Günümüzde oldukça zor bir şekilde tercih edilen beton duvarlar sadece estetik kaygı nedeni ile uygulanan bir renk değildir. Bunun dışında insan sağlığı açısından da son derece önemlidir. Çünkü duvara beton görünümü veren bu boyalar suya karşı dayanıklı olma özelliği taşır. Bu sayede çok fazla yağış alan yerlerde de rahatlıkla bu boya duvarlar için uygulanır.


Beton duvar boyaları aynı zamanda nemli alanlar için uygulamaya müsaittir. Çünkü beton duvar boyaları sayesinde duvarlar nefes alabilir. Dışarıdan hava girmesine izin vermeyen bu boyalar, içerideki havayı dışarı aktarır. Bu sayede hem binayı soğuk ve sıcaktan korur. Hem de duvarın rahatlayıp nefes almasını kolaylaştırır.


Duvar açısından olduğu kadar insan açısından da son derece sağlıklıdır. Zaten pek çok insan bu rengi sahip olduğu sağlık durumundan dolayı kabul eder. İnsanlar gün boyu genellikle aşırı stres durumundadır. Bu stresi önlemek için de rahatlamaya ihtiyaç duyar. İşte bu noktada beton duvar boyaları kişilere yardımcı olur. Bu boyalar sayesinde insanların rahatlaması ve stresten uzaklaşması sağlanır.
Beton Duvar Boya Uygulama
Beton duvar boyalar dekorasyon için oldukça uygundur. Çünkü duvarın sadeliği nedeni ile duvara yerleştirilen her türlü dekorasyon malzemelerin göz önünde bulunmasına bu boya yardım eder. Böylece de insanların kendi tarzlarına yansıtan alanların yaratılmasına yardım eder.
İnsanların hem dekoratif hem de sağlık açısından beton duvar boya kullanmaya yönelmesi bu boyanın her geçen gün ilgi görmesini sağlamıştır. Bu sayede aranılan rahat ortamlar evde ve diğer alanlarda sağlanmaya çalışılmıştır. İnsanlar bu moda dekorasyonundan son derece memnun kalmıştır.