Archives for Ağustos 2018

Beton dokulu duvar sıva

Beton Dokulu Duvar

Kentsel hayatımızdan en iyi şekilde ilham alan, yüzeyler oluşturmayı düşünen kişilerin tercihi olan beton paneller, brüt dokusu ile beraber malzemenin en el değmemiş estetiğini sizlere vaat etmektedir. Beton dokulu duvarlar natürel yüzey anlayışını ruhunda taşımaktadır.

Kentsel yaşamın en yoğun öğeleri arasında yer alan ve yalnızlıkla eşdeğer tanımlanmış olan beton duvarlarınız mekanınızın içerisinde yer alıyorken en değerli heykeliniz olmaktadır. Modern detaylar ile beraber sahip olduğunuz duvarlarınızda farklı bir görünüm olmasını istiyorsanız gerçek beton görünümünü duvarlarınıza getirmektedir.

Beton Uygulamaları

Firmamız beton görünümlü duvar ve beton efektli boya konusunda  sizlere buradan uygulama ve ürün tedarik etmektedir. Türkiye üzerinde hizmet vermeye devam eden firmamız, İstanbul içi yerinde keşif hizmeti sunmaya devam etmektedir.

İtalyan dekoratif boya – dekoratif boya atölyesi

Vizyon olarak müşteri odaklı olarak siz değerli müşterilerimize çözümler sunmayı sunan şirketimiz danışmanlıktan, endüstriyel ürünlerden iç dekorasyon alanlarına kadar pek çok konuda hizmet sunmaktadır. Müşteri portföyünde ulusal firmalardan son tüketicilere kadar farklı segmentler yer almaktadır. Beton dokulu dekoratif taş duvar tavan panelleri burada sizleri bekliyor. Gerçek beton dokulu olarak yer alan brüt beton paneller, eskitme nostalji görüntüsüne sahip doğallık ve gerçeklik içermektedir.

Mimaride Taş Etkisi

Mimaride taş ya da beton gibi ögeler eski zamanlarda sadece konstrüksiyon esnasında kullanılan iç yapı elemanları olarak yer alıyordu. Mağaza, atölye ya da galeri gibi konuları konstrüksiyonu açık şekilde bırakarak oluşturulan farklı tasarımlarda ev içerisinde kullanılmaya ve tamamlanmış olan mimariye paneller şeklinde uygulandı. Zaman ilerledikçe çok daha popüler olarak yer alan ve pek çok stilin en çok kullanılan ögesi olarak bilinen beton dekor uygulamaları konusunda üreticiler daha pratik yollar bir araya gelerek beton ve taş görünümlü duvar kağıtları da üretilmektedir. Bir yandan maliyeti düşüren, bir taraftan da kullanımını ve uygulamayı kolay duruma getiren, taş ve beton dekorları iç mimarinin yükselen değeri olarak yer aldı.

Panel Uygulamaları

Taş panel uygulaması ile beraber hazırlanan taş duvara sahip bu dekor modern uygulamaların özelliklerini taşıması ile beraber, pek çok farklı tasarımda objeyi ustalıkla barındırmaktadır. Orta çağ mimarisini andıran pencerenin taş duvar bölümleri ile uyumu ve aydınlatmanın alternatifli yapısı da dekorlara özgün bir şekilde tasarım olma niteliğini kazandırdı.

Bu dekorun pek çok özelliği yer almaktadır. Yatak, yer ve alt duvarlar üzerinde son derece kolay kullanılan taş duvar dekorasyonları günümüzde en çok tercih edilen dekorasyon öğeleri arasındadır. Ortaçağ mimarisini sizlerle bir araya getiren beton uygulamaları hem yaratıcı hem de son derece modern görünümlü olarak sizlerle bir araya getiriyor. Sıra dışı özelliğine rağmen odaların en dikkat çeken unsuru olarak yer alan dinamik taş adından söz ettiriyor. Uygulandığı her dekor üzerinde odak noktası olmayı başaran bir sistem olarak bulunan taş duvar uygulamaları bu İskandinav dekora sıcacık ve kırsal bir hava kazandırıyor. Başarılı tavan aydınlatması ile birlikte taş dekor başarılı şekilde vurgulanıyor.

Üç boyutlu ve geometrik olarak yer alan taş duvar, yapı olarak panel ya da kalıp uygulama şeklinde hazırlanmış gibi görünmektedir. Beyaz rengin bütün can alıcı özelliklerini taşımaya devam eden ve bunu doğru ışıklandırma yapılarak vurgulayan tasarımın her detayı iyi şekilde düşünülüyor. Aydınlatma ile uyumlu bir şekilde bulunan beton dokulu duvar uygulamaları tasarımın stil dengesini sıcak ortam ile birlikte modern ortam sentezinde bir araya getiriyor. Sizde evinizin havasını tamamen değiştirmek için beton duvar uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Read more

İtalyan dekoratif boya

Desenli Dekoratif Boya

Estetik yaşam alanları oluşturmak için siz de desenli dekoratif boya tercih edebilirsiniz. İnsanlar için evlerini dekore etmek oldukça önemlidir. Çünkü insanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu evde geçirirler. Dinlenmek ya da keyifli vakit geçirmek için evde geçirilen zamanlarda ev dekorasyonu da önemli bir hal alır.

İtalyan dekoratif boya – dekoratif boya atölyesi

Bu nedenle de herkes ev dekorasyonunun kendi zevkini ortaya çıkarmasını ister. Bu sayede de evde keyif içerisinde zaman geçirmeniz de sağlanır.

Ev dekorasyonunun en önemli noktası duvarlar ile başlar. Duvar için tercih edilen boyaların rengi ve kalitesi evin tüm havasını etkiler. Zaten ev dekorasyonu sırsında tercih edilen ürünlere de duvar renginden ve deseninde sonra karar verilir.

Bu nedenle de duvarların nasıl bir model içerisinde olacağı merak edilir. Pek çok boya çeşidi içerisinde insanlar ev dekorasyonunda desenli boyaları tercih eder. Her zevke ve beğeniye uygun bu desenler ile de kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz yaşam alanları ortaya çıkar.

Desenli Dekoratif Boya Kullanımı

Desenli dekoratif boyalar kullanırken; hangi desen ya da renk olacağına siz karar verirsiniz. Evinizin genel havasını düşünerek en uygun desene karar verebilirsiniz. Üstelik desenli boyalar evin tüm bölümleri için kullanılır. Oturma odaları tüm duvarlarında desenli boyayı kullanabilirsiniz. Odanın genel havası ile uyumlu desenler bu aşamada tercih edilir. Çünkü modern evler için istenen duvar boyaları ile klasik mimarinin önemli olduğu evlerde kullanılan duvar boyaları birbirinden farklıdır. Evin dizaynı desenli dekoratif boya kullanımı konusunda da farklı seçenekleri önünüze çıkarır.

Desenli dekoratif boya kullanımının tercih edildiği evin bölümlerinden biri de yatak odalarıdır. Yatak odalarında isterseniz tüm duvarlarda, dilerseniz de sadece duvarın bir bölümünde desenli dekoratif boya kullanımını tercih edebilirsiniz. Yatak odaları için özel desen seçenekleri ile oldukça estetik bir tasarıma sahip oda elde edebilirsiniz. Evinizdeki şıklığı artırmak için desenli dekoratif boyalar sık bir şekilde kullanılır.

Estetik evler dışında, zarif iş ortamları oluşturmak için de desenli dekoratif boya kullanımını tercih edebilirsiniz. Özellikle restoran ve kafe sahipleri için müşterilerin beğeneceği seçenekler oldukça önemlidir. Müşterilerin beğendiği modellerin başında gelen desenli dekoratif boyalar da bu nedenle çok daha yaygın bir şekilde kullanılır.

Desenli Dekoratif Boyaların Özellikleri

Piyasada desenli dekoratif boya konusunda yardımcı olan pek çok marka bulunur. Ancak bu konuda en doğru yardımı ve bilgileri almanız her şeyin mükemmel olmasını kolay hale getirir. Desenli dekoratif boyanın özellikleri arasında sünger ile şekil vermenin olanaklı olduğu boya çeşitleri de bulunur. Özellikle İtalyan duvar boyaları bu aşamada daha çok tercih edilir. Kadifemsi bir doku oluşturan duvar boyası üzerine sünger yardımı ile istediğiniz şekli verebilirsiniz. Bu sayede de ortaya oldukça şık desenli dekoratif bir görüntü çıkar. İsterseniz evinizin herhangi bir yerinde dilerseniz de çalışma ortamınızda bu boyalar ile oldukça ferah bir ortam sağlayabilirsiniz.

Dekoratif ve desenli boyalar kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Bu da diğer düz boyaların aksine insanların daha temiz yaşam alanları oluşturmasına olanak sağlar. Özellikle de kreş gibi çocukların bulunduğu ve duvarların daha çabuk kirlendiği alanlarda desenli dekoratif boyalar tercih edilir. Desenli dekoratif boya tercihi sayesinde de hem kolay temizlenebilen hem de çabuk kirlenmeyen duvarlara sahip olabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği sayesinde duvarlarınız kolay bir şekilde kirlenmez. Bu da çocuklarını düşünen aileler için boyanın tercih edilmesini artırır. Hem dekoratif hem de sağlıklı boya arayanlar sitemizdeki ürünleri inceleyerek en doğru kararı verir.

Read more