Archives for Temmuz 2017

İtalyan dekoratif boyalar

İtalyan Dekoratif Boyalar

İtalyan dekoratif boyalar son dönemlerde bir çok yerde çok fazla kullanımı olan bir sistem olarak dikkat çekmektedir. Özellikle farklı şekillerde uygulanması gerekmesinin yanı sıra, aynı zamanda da farklı aletler kullanılarak uygulanması gerekmektedir.

Sadece italyan dekorasyonu demek sadece bir işlemin farklı şekilde uygulanması demek değildir. Gerçekten de farklı bir işlem yapılmaktadır. Bunun için de farklı malzemelerle bu uygulamalar gerçekten çok hoş görünmektedir. Sizler de isterseniz evinizde isterseniz iş yerinizde bu tarz estetik değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca, ürünün farklılığı sebebiyle farklı ışıklandırma sistemleriyle ışığın kırılması ve renk değiştirmesi sağlanacağı için, sizler de bir çok farklı mobilyalarla farklı renk seçeneklerine ulaştığınızı görebileceksiniz.

İtalyan Dekoratif Boyalar Sayesinde Neler Yapılabilir? 

Şunu söylemek gerekir ki, İtalyan dekoratif boyalar uygulaması sayesinde sizlere çok hoş ortamlar sunulmaktadır. Su bazlı olarak hazırlanabilen bu boyalar sayesinde sizler de sedefli farklı türlerde boyalara sahip olabilecek ve bunları farklı şekil ve düzenlerde sizler de kullanabileceksiniz. Bunun için sizlere çok güzel seçenekler sunulmaktadır. Sizler de bu yüzden her türlü fırsattan yararlanabilir ve bu güzel şekillerle evlerinizi, ofislerinizi hatta mobilyalarınızı bile çok hareketli ve farklı hale getirebilirsiniz.

Geçiş renkleri ve sedeflerde farklılıkları sebebiyle sizlerin kullanmış olduğunuz mobilyalar için bile ışık etkileriyle sizlere farklı havalar sunmaktadır. Bunu yaparken de her konuda sizleri düşünerek hareket edilmektedir. Özellikle mağazalar ve oteller gibi özel yerlerde daha fazla tercih edilmesine rağmen, son dönemde bir çok kişi evlerinde de bu tarz dekoratif boyaları tercih etmektedir. Bu arada şunu da söylemek gerekir ki, gerek boyanın uygulanışı, gerek uygulanış farklılığı gerekse kullanılacak farklı malzemeler nedeniyle sadece düz şekilde yapılabilecek bir boya değildir. Dolayısıyla da, sizler de işlemlerinizi yaptırırken, her zaman profesyonel eller bulmalı ve sadece bu işi yapabilecek kişiler tarafından gerekli işlemleri yaptırmalıdır.

İtalyan Dekoratif Boyaları Ben De Uygulayabilir Miyim?

Bu tip boyalar özel profesyonellik gerektirdiği için sizler tarafından uygulanabilecek özelliklere sahip değildir. Yani ekstra malzemeler kullanılmaktadır. Bu ne demektir sizlere izah edelim, ayrıca, sedef ve işleme yapılmaktadır. Bu işlemleri de doğal olarak her önüne gelen yapamaz. Bu işlemleri yapmak için gerekli bilgiye ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapmak istediğiniz işlemi yapamayacağınız gibi, bir de müdahale edilmesi gereken bir duvar karşınıza çıkabilir bu yüzden İtalyan dekoratif boya uygulama hakkında sizler de doğru şekilde bu işleri yapan insanlara emanet etmelisiniz.

İtalyan Dekoratif Boyaları Uygulaması Nasıl Yapılır? 

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi efekt ve boya geçişlerinin doğru şekilde yapılabilmesi için bu işi, profesyonel ellerin yapması gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak, şöyle bir örnek verebiliriz, özel olarak yarı şeffaf ve hareler bırakan bir uygulama yapılması gerekirse, düz bir boyamadan bahsedemeyiz, bu işi bilen kişinin o geçişi ayarlaması gerekmektedir.

Dekoratif işlemlerin tam anlamıyla yapılması ve gerçekleşen doğru ve düzenli sistemlerin sunulması için, ayrıca şunu da söylemek gerekir ki, bu ürünler, ister ahşap, ister kartonpiyer isterseniz duvarlar üzerine çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Alt kat ile son katlar arasında çok farklı renkler kullanılarak böylece aradaki geçişler uygulanmaktadır. Ancak, dediğimiz gibi bu iş kolay yapılacak bir iş değildir. Ayrıca, bu harelerin ve renk geçişinin haricinde, çeşitli sedef uygulamalar vasıtasıyla da, bazı bölgeleri çok daha farklı şekilde ön plana çıkarmayı başarabilirsiniz. İtalyan dekoratif boyaların uygulanma şekli de çok kısa sürede yayılacaktır.

Read more

Betonart dekoratif sıva

Betonart Dekoratif Sıva

Betonart dekoratif sıva uygulamaları, özellikle dekorasyon amaçlı olarak tercih edilmektedir. Mekan açısından sınırlama yapmak pek doğru bir bakış açısı olmamakla beraber betonart dekor sıvalar farklı açılardan kullanım avantajı sağlar. Özellikle son 15-20 yıl içerisinde yaygın kullanımı görülebilir.

Neden Kullanılır?

Kullanım nedeni kişi ve kurumsal beklentilere göre değişebilir. Örneğin sade görünümden hoşlanan bir kişi için ev duvarları hem dekoratif özellikli hem de sade olduğu için bu şekilde sıvayla kaplanabilir. S yani sıvanın dekoratif hali olarak da değerlendirilebilecek bu ürünler çok yönlü düşünülebilir. Kurumsal açıdan da belirlenen kimliğe göre artı sağladığından bunu kullanabilir. Ekonomik olması vs. gibi detaylar da cezp edici olabilecektir.

Teknik Avantajlar

Betonart dekoratif sıvalar teknik açıdan kullanım artıları sağlar. Nem ve su açısından avantajlı ölçülere sahiptir. Uygulama sırasında pürüz olmadığı ve doğru şekilde ayarlandığında uzun süre sorunsuz dekorasyon sağlar.  Dekoratif sıvalar dış cephelerde kullanıldığında içeriye geçen çevresel koşulları kontrol altına alır. Bu da bir mekânın çevresel özelliklerinin avantajlı olması demektir. Aşırı soğuk, tam tersine çok sıcak havalarda ya da yoğun güneş ışınlarında kabarma ve çatlama yapmayacaktır. Ayrıca ürün koku yapmaz ve insan sağlığına da herhangi bir zarar vermez. Sürülürken malanın kullanım özelliklerine göre çizgiler yatay ya da çizgili olarak şekillenebilir. Ayrıca eski boyalı yüzeylere yenlik amaçlı kullanılabilir.

Hangi Renklerde Kullanılabilir?

Dekoratif sıvalarda renk açısından sınırsız çeşit vardır. Sarı, kırmızı, beyaz, krem rengi gibi birçok renk tonu değerlendirilebilir. Ancak beton görünümlü dekoratif sıva söz konusu olduğundan daha sade renklere geçiş görülecektir. Yani aslında ürünün kendi özelliğinden kaynaklanan bir renk durumu söz konusudur. Beton görünümün sıvayla buluşan ve dekoratif özellik kazanan hali gibi de düşünülebilir.

Ev İçlerinde Dekoratif Sıvalar

Betonart dekoratif sıva çeşitleri özellikle evlerde son yıllarda daha fazla tercih e4dilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni minimal dekorasyonun daha popüler hale gelmesidir. Yani eskiden olduğu gibi karmaşık ve çok gösterişli eşyalardan oluşan iç mekânlar yerine daha hafif renkler, sade tonlar ve doğal, organik görünümlü duvar renkleri hâkimiyetini artırmaktadır.  Eşyaların azaltılması ve süsten uzaklaştırılması aslında bakış açısındaki değişimin de bir yansıması olarak görülebilir. Yaşadığımız dönem devamlı uyaran, reklam ve satışın olduğu, durmadan ürünlerin gözümüzün içine kadar sokulduğu bir dönem olduğundan yaşam tarzı olarak dinlendirmeye yönelim ihtiyaç olarak eşyalarda kendini bulmuştur.  Elbette hala gösterişli malzemelerden hoşlananların varlığı devam etmektedir ama köklü bir değişiklikle sadeliği benimseyenler de giderek artmaktadır. En azından yaşam alanında dinlendirici, enerji sağlayıcı eşyalara ihtiyaç duyulur.

Dekorasyon ve Mağazacılık Açısından Sıvalar

Mağazacılık açısından sıvalar değerlendirildiğinde ürünün öne çıkmasına yardım ettiğinden bahsedilebilir. Bir ürün karmaşık bir mağaza iç dekorasyonunda ortaya çıkmayacak ve arada kaynayacaktır. Zemin ve şekil ilişki açısından zemin sade olduğunda öne çıkan şekiller de ürünler olur. Yani bir mağaza ne kadar fazla satış yapmak istiyorsa ürünle bağlantıların kurulmasını o kadar iyi sağlamak durumundadır. Betonart dekoratif sıvalar da ürünlerin öne çıkmasını sağlayacak özel bir zemin yaratacaktır.

Betonart Dekoratif Sıva Fiyatları

Betonart dekoratif sıva fiyatları değişken özelliklere sahiptir. Bunun nedeni malzeme özellikleri açısından farklılıkların olabilmesi, ayrıca ürünü satan firmanın fiyat ve malzeme politikaları etkili olacaktır. Ayrıca kaç kg üründen bahsediliyorsa yine fiyat farkı görülebilir. Ancak genel bir fikir vermesi açısından 25kg bir betonart dekoratif sıvanın maliyetleri firmalara göre farklılık gösterebilir.

Read more

Brüt beton panel duvar

Brüt Beton Panel

Kolay uygulanabilir olması nedeniyle tercih edilen brüt beton panel uygulamaları istenilen her alanda dekorasyonu güçlendirmek için kullanılabilir. Ham beton görüntüsü oluşturmak için hazırlanan paneller kullanım alanlarına uygulanarak bu şekilde duvarda istenilen görüntünün elde edilmesi sağlanmaktadır. Uzun süreli kullanım imkanı sağlaması nedeniyle günümüzde farklı alanlarda dekorasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Hazırlanmış olan paneller uygulanacak olan alana kolayca uygulandıktan sonra kullanıma hazır olarak teslimi yapılmaktadır. Farklı renklerde hazırlanacak olan brüt beton görünümündeki paneller ile istediğiniz her alanda daha doğal görüntü elde etmek amacıyla dekorasyon için uygun seçimler yapabilirsiniz. Geniş kullanım alanına sahip olan paneller sayesinde özellikle dekorasyonunuza uygun seçimler yaparak istediğiniz her alanda uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Brüt Beton Panel Nedir?

Ham beton görüntüsü oluşturmak için duvarlara uygulanacak olan sıva uygulamasının yanı sıra hazır paneller kullanılarak aynı görüntü edilmesini sağlanabilir. Beton görüntüsünde hazırlanmış olan paneller sayesinde istenilen her duvar üzerine yapılacak olan çalışmalar ile istenilen görüntü elde edilmesini sağlayacak olan malzemeler arasında yer almaktadır.

Özellikle panellerin kolayca uygulanabilir olmasının yanı sıra etrafında atılmasına gerek kalmadan kısa süre içerisinde uygulama yapılabilmesi sayesinde günümüzde brütalist akımın ortaya çıkartmış olduğu doğal ham beton görüntüsünü elde etmek için kullanılacak olan seçenekler arasında yer almaktadır. Panel halinde hazırlanan malzemeler duvara monte edilerek bu şekilde duvarda ham beton görüntüsü elde edilmektedir.

Brütalist Dekorasyon Uygulaması

İkinci Dünya Savaşından sonra ortaya çıkartılmış olan Brütalist akımın ortaya koymuş olduğu uygulama seçenekleri arasında yer alan beton görünümlü duvar dekorasyonu iç veya dış cephelerde rahatlıkla uygulanabilir. Daha doğal bir görüntü elde etmek amacıyla uygulanan sıva veya paneller ile yapılacak olan çalışmalar sayesinde uzun süreli kullanım imkanı elde edilecek şekilde çalışma yapılabilir.

Özellikle panel şeklinde yapılacak olan uygulama sayesinde daha kısa süre içerisinde işlemin tamamlanması sağlanacak gibi aynı zamanda ortama zarar verilmeden kolayca uygulama yapılabilir. Uygun maliyet seçeneği ile yapılacak dekorasyon çalışmaları arasında yer aldığından bu sayede istenilen her alana rahatlıkla uygulanabilir.

Beton Görünümlü Panel Uygulaması

Duvar dekorasyonu için günümüzde yaygın olarak tercih edilen brüt beton panel uygulaması ile duvarlarda ham beton görüntüsü elde edilmektedir. Panellerin tek tek duvara uygulanması için duvara zarar verilmeden yapılacak olan çalışmalar sonucunda istenildiğinde paneller duvardan çıkartılarak bu şekilde farklı çalışmalar yapılabilir.

Vidalar ile duvara monte edilen paneller duvarda ham beton görüntüsü oluşmasını sağlamaktadır. Özellikle profesyonel kişiler tarafından kısa süre içerisinde yapılacak olan çalışmalar sonucunda herhangi bir problem yaşamadan uzun süreli kullanım imkanı elde edilebilir. Düşük maliyet ile uygulanabilir olması farklı dekorasyon fikirleri evde etmek isteyenlerin duvar için tercih edebileceği malzeme seçenekleri arasında yer almasını sağlamaktadır.

Brüt Beton Panel Fiyatları

Farklı kaliteleri de hazırlanmış olan seçenekler sayesinde bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ile kaliteli sonuçlar elde etmek isteyenlerin tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında yer aldığından kullanım alanına göre yeterli miktarda panelin tedarik edilmesi ile uygulama işlemi sorunsuz olarak yapılabilir. Ustalar tarafından yapılacak olan çalışmalar ile daha kaliteli sonuçlar alınabilir.

Değişecek olan fiyat seçenekleri konusunda bilgi almak isteyenler sistem üzerinden bu durumda yapacakları incelemeyle istedikleri bilgilere ulaşım sağlayabilirler. Özellikle panellerin istenildiğinde çıkartılarak duvarda farklı çalışmalar yapılmasına imkan sağlaması kullanıcıların daha kullanışlı seçimler yapmasını sağlar. Bu durumda uygun brüt beton panel fiyatları ile yapılan uygulamalar sonucunda daha kaliteli sonuçlar elde edilebilir.

 

Read more

Beton görünümlü sıva

Beton Görünümü Sıva

Günümüzde özellikle tercih edilmeye başlanan beton görünümü sıva iç veya dış cephede rahatlıkla uygulanabilir. Dekorasyonda farklılık arayış içerisinde olanların tercih edebileceği seçenekler arasında yer almaktadır. Uygulama sonrasında ham beton görüntüsü oluştuğundan bu durumda özellikle doğallıktan yana olanların dekorasyonda tercih edebileceği uygulama seçeneklerinin başında gelmektedir.

Özel olarak hazırlanan sıva ile yapılacak olan uygulama sayesinde sıva mala ile şekillendirilerek duvara uygulanmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından yapılacak olan uygulamalar sayesinde istenilen görüntü kısa süre içerisinde oluşmaktadır. Farklı renklerde tercih edilecek olan sıva malzemesi duvara uygulama sırasında mala ile şekillendirilerek bu şekilde ham beton görüntüsü oluşturulmaktadır. Uygulama alanları iç veya dış cepheler olduğundan bu durumda istenilen her alanda kolayca uygulanabilir.

Ham Beton Görünümlü Sıva

Daha doğal bir görüntü elde etmek için duvarlarda kullanılan brüt beton sıva sayesinde işlenmemiş ham beton görüntüsü elde edilmektedir. Uygulama için özel olarak hazırlanmış olan sıvılar mala ile duvara uygulanırken aynı zamanda duvarda ham beton görüntüsü oluşturabilmek için renk geçişleri ve desenler oluşturulmaktadır. Bu sayede daha doğal bir görüntü elde edilerek dekorasyonunu farklılaştırılması sağlanmış olunur.

İç veya dış cephede rahatlıkla kullanılabilecek olan malzeme seçenekleri arasında yer aldığından profesyonel ekip tarafından yapılacak olan çalışmalar sayesinde istenilen her duvarda sıva ile yapılacak işlemler sonucunda daha doğal bir görüntü elde edilebilir. Özellikle doğallıktan yana olanların dekorasyon fikirleri arasında tercih edebilecekleri uygulama seçeneklerinden biridir.

Brüt Beton Sıva Uygulaması

Uygulama için özel olarak hazırlanmış olan sıvaların kullanılması gerekir. Kısa süre içerisinde kuruduğu için yapılacak olan işlemin ardından kullanıma hazır olarak teslimi sağlanmaktadır. Sıvanın hazırlanmasının ardından duvara uygulanması sırasında mala ile sıvıya şekil verilmesi gerekir. Bu sayede ham beton görüntüsü oluşturacak şekilde renk geçişleri ve desenlerin elde edilmesi sağlanmış olunur.

İstenilen her alanda dekorasyonu daha sakin ve doğal görünmesini sağlamak için tercih edilecek olan brüt beton görünümlü sıva uygulamasının ardından herhangi bir sorun yaşamadan uzun süreli kullanım imkanı elde edilebilir. Uygulamanın profesyonel kişiler tarafından yapılması daha kaliteli sonuçlar elde edilmesini sağlayacağından bu durumda daha dikkatli seçim yapılması önemlidir.

Brüt Beton Sıva Nasıl Uygulanır?

Uygulama yapılması için tercih edilmiş olan duvara yetecek miktarda sıvının hazırlaması ile uygulama başlatılır. Özel olarak üretilmiş olan sıvının kullanılması istenilen doğal görüntünün evde edilmesine yardımcı olacağından bu konuda en kaliteli malzemelerin tercih edilmesi alınacak sonucunda kaliteli olmasını sağlamaktadır.

Uygulama sırasında sıvanın duvara uygulanabilmesi için kullanılacak olan mala ile duvara desenler oluşturulması gerekir. Bu sayede her renk geçişlerini sağlayabilmek ve doğal bir görüntü verebilmek için sıva da desenlerin yanı sıra kesitler hazırlanarak bu şekilde gerçek ham beton görüntüsü oluşturulmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken uygulama seçenekleri arasında yer aldığından bu konuda profesyonel hizmet alınması gerekir.

Brüt Beton Sıva Uygulama Maliyeti

Özellikle uygun fiyat seçenekleriyle dekorasyonda değişiklik yapmak isteyenlerin tercih edebileceği uygulama seçenekleri arasında yer almaktadır. Sıva ile yapılacak olan çalışmalar sırasında yalnızca mala kullanılması gerekeceğinden bu durumda daha düşük maliyet ile doğal bir görüntü elde edilmesi sağlanmış olunur. Uzun süreli kullanım imkanı elde edilmesini sağlaması da ayrıca maliyet konusunda etkili olmaktadır.

Yapılacak olan çalışmalar sırasında brüt beton sıva fiyatları konusunda bilgi almak isteyenler tercih edecekleri alana göre yeterli olacak sıva miktarına göre değişecek fiyatlar üzerinden hizmet alabilirler. Fiyat seçenekleri tercih edilecek olan malzemeye göre değiştiği gibi aynı zamanda alınacak olan profesyonel hizmet içinde belirlenmiş olan fiyat seçenekleri üzerinden işlem yapılabilir.

Read more